Kilka porad, jak stosować olejki eteryczne w domu

Kilka porad, jak stosować olejki eteryczne w domu

 

Naturalne wyciągi z roślin w postaci olejków eteryczny można wykorzystać w domu na wiele sposobów. Najbardziej popularne pochodzą jeszcze z czasów, gdy nasze babcie między prześcieradła w bieliźniarce chowały woreczki z pachnącą lawendą. Obecnie także możemy praktykować tę metodę, ale może warto sięgnąć także po takie rozwiązania jak dyfuzor?

Co to jest dyfuzor do olejków eterycznych?

Ultradźwiękowe dyfuzory wykorzystuje się w aromaterapii. Do pojemnika z wodą wlewa się kilka kropli ulubionego zapachu i podłącza urządzenie do prądu. Dzięki rozpylaniu w pomieszczeniu delikatnej mgiełki z pary wodnej z zapachem olejków eterycznych poprawiamy sobie samopoczucie. W ten sposób uwalnia się nie tylko przyjemny aromat, ale całe bogactwo właściwości 100 proc. naturalnych ekstraktów z roślin.
Olejki eteryczne powstają z kwiatów, owoców, ziół i kory drzew. Po rozproszeniu w powietrzu aromaty pomagają przywrócić organizmowi równowagę tzw. homeostazę. Olejki są propagowane jako alternatywne sposoby na różne dolegliwości i objawy chorobowe. Dzięki rozpylaniu w powietrzu olejków zyskujemy przyjemną atmosferę, wdychamy ładny zapach i cenne właściwości prozdrowotne roślin.

Kilka porad, jak stosować olejki eteryczne w domu

Ładny zapach z odkurzacza? To możliwe!  

Po odkurzaniu często w mieszkaniu pozostaje mało przyjemny zapach, który wydobywa się z urządzenia. Jak temu zapobiec? Z pomocą przychodzą olejki eteryczne o mocniejszym aromacie. Warto wykorzystać np. olejek z goździków, eukaliptusowy lub figowy, który pachnie bardzo elegancko we wnętrzu. Wystarczy, jeśli weźmiesz wacik kosmetyczny i wylejesz na niego odrobinę olejku. Następnie mieść wacik w worku na kurz w odkurzaczu. Cyrkulacja powietrza sprawi, że zamiast dotychczasowego zapachu kurzu, z odkurzacza będzie się wydobywał delikatny olejkowy aromat.

Olejki można dodawać do prania, do wody, którą myje się podłogę lub zrobić kominek zapachowy z soli, świeczki i wybranego zapachu. Warto mieć pod ręką kilka swoich ulubionych olejków i używać ich na co dzień. Niewielki koszt zakupu polskich olejków sprawia, że to wydatek na każdą kieszeń.