Dlaczego warto zamówić stronę w WordPress?

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie działalność w jakiejkolwiek branży bez promowania swoich działań w sieci. To właśnie w Internecie większość potencjalnych klientów, współpracowników, czy innych zainteresowanych osób szuka Twojej firmy. Najprostszym rozwiązaniem często jest skorzystanie z gotowego środowiska, jakim jest na przykład Facebook, Instagram, czy LinkedIn.

Kiedy możliwości stają się nieco zbyt ograniczone do naszych potrzeb, pojawia się potrzeba zaprojektowania strony internetowej, która spełni.więcej oczekiwań. Wtedy pojawia się pytanie - w jakim języku najlepiej stworzyć stronę. Jedną z opcji jest strona w WordPress.

Projektowanie stron internetowych w WordPress

WordPress jest jednym z języków tworzenia stron internetowych, a właściwie systemem zarządzania stroną i treściami na niej. Oparty na języku PHP korzysta z baz danych w technologii MySQL. Dużą zaletą jest spora popularność tych rozwiązań. Strony postawione w środowisku WordPress są zrozumiałe dla wielu programistów, a wiele czynności można wykonać nawet bez specjalistycznej.

Dziś projektowanie stron internetowych w WordPress jest tak popularne także dlatego, że wiele osób samodzielnie tworzy strony - dla siebie lub na zlecenie osób trzecich. Podstawowe czynności można wykonać w prosty sposób, który nie wymaga programowania, ani znajomości języków PHP i MySQL. WordPress udostępnia kreator i wiele szablonów stron, które można uzupełniać jednym z wielu modułów. Dostęp do niektórych elementów może wymagać dodatkowej płatności, jest jednak opcjonalny.

   Dlaczego warto zamówić stronę w WordPress?

Dlaczego warto projektować strony internetowe w WP?

Wiemy już, że tworzenie stron www w WordPress jest bardzo popularne. Dlaczego tak jest? WordPress jako system zarządzania treściami na stronie posiada wiele zalet. Przede wszystkim umożliwia tworzenie zarówno prostych stron, jak i bardzo rozbudowanych serwisów. Do dyspozycji właściciela i twórcy strony udostępniono wtyczki odpowiedzialne za:

  • płatności
  • sklep internetowy
  • formularz kontaktowy
  • galerie zdjęć, odtwarzacz multimedialny
  • integracja z social mediami, wieloma innymi serwisami (Spotify, Amazon, itp.)
  • prosty CMS do dodawania treści
  • system uprawnień
  • dodatki poprawiające bezpieczeństwo
  • i wiele innych

Poza dużymi możliwościami stworzenia ciekawej i atrakcyjnie wyglądającej strony WordPress ma także dużą zaletę w postaci prostej obsługi. To bardzo ważne dla właściciela strony i jego pracowników odpowiedzialnych za pracę w ramach strony. Dodawanie treści, edycja ich, czy wprowadzanie danych do sklepu internetowego są bowiem bardzo proste, nie wymagają wiedzy technicznej.

Duży poziom bezpieczeństwa, stałe wsparcie

Nie bez znaczenia pozostaje oczywiście wysoki poziom bezpieczeństwa. W przypadku stron internetowych tworzonych “od zera” potrzeba wiele nakładów pracy, by osiągnąć poziom bezpieczeństwa dostępny w WP przy użyciu kilku kliknięć.

Także system nadawania użytkownikom strony uprawnień w WordPress jest dużym plusem projektowania stron internetowych w ten sposób. Jest intuicyjny i pozwala dobrze zarządzać kontami różnych użytkowników - mogą mieć dostęp jedynie do niezbędnych dla siebie obszarów na stronie.