Przydatne darmowe programy do faktur

Mniejsze przedsiębiorstwa samodzielnie zajmują się sprawami związanymi z fakturami. Na rynku coraz częściej pojawiają się różnego rodzaju udogodnienia w postaci różnych programów i aplikacji. Jednym z nich są programy do wystawiania faktur. Co więcej, bardzo często dostępne są w darmowych wersjach. Zwykle wersja bezpłatna niewiele się różni od tej rozszerzonej. Na jaki zatem program warto się zdecydować?

Czym się kierować podczas wyboru odpowiedniego programu?

Podczas wyboru właściwego programu do faktur należy kierować się tym, czy program posiada wersję darmową? Jakie posiada ograniczenia? Czy w bezpłatnej wersji można przechowywać dane w chmurze? Istotna kwestia dotyczy także tego, czy program umożliwia wystawianie faktur online, czy korzystanie z niego jest możliwe na urządzeniach mobilnych. Warto dopatrzeć także kwestie związane z dodatkowymi modułami oraz suportem. Należy poznać kwoty najdroższych i najtańszych wersji płatnych. Newralgiczne jest również rozeznanie czy możliwe jest odnalezienie kontrahenta po adresie NIP oraz czy mieści się na białej liście VAT.

Przydatne darmowe programy do faktur

Program do wystawiania faktur

Chmura faktur to jeden z programów do wystawiania faktur online. To zupełnie bezpłatny program, który zapewnia wystawianie dużej ilości faktur, co szczególnie wyróżnia go wśród innych. Charakteryzuje się przyjaznym interfejsem, prostą i przejrzystą obsługą. Przydatną funkcją jest integracja bazy danych z danymi GUS. By uzupełnić fakturę kontrahenta wystarczy w nim wpisać jedynie numer NIP.

Faktura XL to także program dedykowany do wystawiania faktur. Tak jak jego poprzednik cechuje się prostym i jasnym interfejsem. Wyposażony został w wersję mobilną, co jest dużym udogodnieniem dla firm, będących w ciągłym ruchu. Umożliwia przechowywanie danych w chmurze oraz zapewnia pomoc techniczną nawet podczas użytkowania bezpłatnej wersji. Należy on do grupy najtańszych programów. Posiada limit 10 faktur miesięcznie.

Do innych spotykanych programów zaliczyć można ABC Faktura, Elisoft, Fakturownia, Mega Fakturka, E-mikrofirma czy Comarch.