7 ciekawych aplikacji dla podróżników

Wakacje są ważną częścią życia, niezależnie od tego, czy zdajesz sobie z tego sprawę, czy też nie. Odświeża i resetuje umysł. Dzięki temu wrócisz do pracy z czystą głową, gotowy stawić czoła nowym wyzwaniom. Jeśli minęło trochę czasu, odkąd ostatni raz planowałeś urlop lub po prostu potrzebujesz kilku wskazówek, te aplikacje na pewno Ci się przydadzą!

Hostelworld

Umożliwia wykonanie wszystkich zwykłych czynności, których można oczekiwać od aplikacji do rezerwacji zakwaterowania- wyszukiwania, opisy i filtry. Ma przy tym wyjątkowo ładny interfejs. Interaktywna mapa pełnoekranowa pozwala ustalić, czy hostel znajduje się w pobliżu Twojego miejsca docelowego. Wystarczy jedno kliknięcie, by zapoznać się z przydatnymi opiniami. Hostelworld jest dostępny zarówno na Androida, jak i na iOS.

Kiwi.com

Służy głównie do rezerwacji lotów, ale zadba również o inne  podstawowe rezerwacje, takie jak hotel, wynajem samochodu, atrakcje turystyczne i wycieczki. Ponadto Kiwi.com dostarcza praktycznych informacji o miejscach docelowych, lotniskach. Pomaga znaleźć bankomaty i przechowalnie bagażu.

Rezerwacja lotów jest dość prosta. Możesz wybierać spośród tras w obie stron lub w jedną. Aplikację pobierasz za darmo z iTunes i Google Play.

7 ciekawych aplikacji dla podróżników

TripIT

Organizuje wszystkie trasy w jednym miejscu. Aplikacja jest dostępna zarówno na iPhone’a, jak i na Androida. Użytkownicy po prostu przesyłają e-maile z potwierdzeniem na email, a aplikacja utworzy dokument dla każdej podróży- bezpłatnie i WiFi nie jest tutaj potrzebne. 

W przypadku wersji TripIT otrzymujesz dodatkowe funkcje. Obejmują powiadomienia o locie w czasie rzeczywistym, powiadomienia o zwrocie środków, możliwość śledzenia punktów premiowych i kilometrów, a także przelicznik walut, listę wymagań dotyczących gniazdek i wtyczek, porad dotyczących napiwków i wiele innych, dla 180 krajów.

Duolingo

Odśwież swoje umiejętności językowe dzięki Duolingo! Niezależnie od tego, czy korzystasz z laptopa, czy smartfona, możesz uczyć się różnych języków obcych za darmo. Oferuje m.in. podcasty i materiały interaktywne. 

Google Maps

Są powszechnie uważane za najlepszą dostępną aplikację do nawigacji. Oferuje wskazówki dojazdu samochodem, transportem publicznym, pieszo, taksówką lub rowerem. Możesz też użyć tej aplikacji, by znaleźć informacje o godzinach otwarcia różnych miejsc, np. restauracji, kawiarni i muzeów. Sprawdź, jak bardzo są oblężone w czasie rzeczywistym.

HotelTonight

Znajduje oferty last minute na pokoje hotelowe w pobliżu Twojej lokalizacji, “od podstawowych” po “luksusowe”, w tym wyjątkowe hotele butikowe. Aplikacja umożliwia filtrowanie według lokalizacji, dat, liczby gości. Możesz sprawdzić, czy dany hotel jest przyjazny dla zwierząt i jakie ma udogodnienia. Pobierz HotelTonight za darmo w iTunes lub Google Play.

7 ciekawych aplikacji dla podróżników

LoungeBuddy

Oferuje dostęp do luksusowych poczekalni na lotniskach na całym świecie, niezależnie od linii lotniczych lub klasy, którą lecisz. Po wprowadzeniu trasy podróży aplikacja informuje, do których salonów masz dostęp. Pobierz za darmo w iTunes.

Partnerem tekstu jest Express: rent a car Gdańsk.