Reset tylko w Bieszczadach

Bieszczady są idealnym miejscem do oderwania się od codziennych trudów i obowiązków, wynikających z prowadzenia własnego biznesu. Nie bez kozery w czeluściach internetowych powiedzenie „rzuć wszystko i wyjedź w Bieszczady” jest tak wszystkim znane. Warto więc wybrać odpowiedni termin i wybrać się na kilka dni w te malownicze tereny. Jakie zatem atrakcje turystyczne w Bieszczadach są godne naszej uwagi?

Popularne atrakcje turystyczne w Bieszczadach

Znane atrakcje turystyczne w Bieszczadach to przede wszystkim zapora w Solinie oraz Jezioro Solińskie. To idealnie miejsce na relaksujący spacer. Najlepiej wybrać się tam w słoneczny dzień, by w pełni nacieszyć się tym urokliwym miejscem i doskonałymi widokami, gdzie podczas odpoczynku można udać się na posiłek w którejś z licznie znajdujących się tam restauracji. Osoby ceniące sobie odpoczynek blisko wody powinny zahaczyć o Jezioro Solińskie. To doskonałe miejsce na wakacyjny relaks i poddać się wodnym szaleństwom. Klapki do kąpieli obowiązkowe, ze względu na kamienie, które mogą być bardzo ostre dla stopy i przyczynić się do ich zranienia.

Pasjonaci gór nie mogą sobie pozwolić na to, by nie udać się do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, który oferuje wspaniałe góry do wspinaczki, piękne widoki oraz bliskość z naturą. Wyjście na Połoninę Caryńską oferuje wspaniały krajobraz, a wszystko to w bardzo krótkim czasie, gdyż w niecałą godzinę można dojść na szczyt. Szczyt Smerek to kolejny punkt, na który można się wspiąć dwoma różnymi podejściami, łagodnym od strony przełęczy Orłowicza lub bardziej stromym od strony Kalnicy. Tarnica to kolejny szczyt idealny na piknik, na który można się udać, będąc w Ustrzykach Górnych. Jest to jeden z łagodniejszych szlaków, choć w niektórych miejscach znajdować się mogą strome wejścia usłane kamieniami. Każdy naturelover będący w Bieszczadach udać się musi także na Połoninę Wetlińską, która odwdzięczy się niezwykłymi widokami. Mniej znany szczyt, na który również warto się udać to Korbania. Najkrótsza trasa prowadzi od strony Bukowca.

Reset tylko w Bieszczadach

Inne Bieszczadzkie atrakcje

Godne uwagi jest miasteczko Zagórz, nad którym unoszą się ruiny Warownego Klasztoru Karmelitów Bosych. To cudowne miejsce o niezwykle ciekawej historii. Od parkingu do ruin należy przejść kilometrową trasą, której towarzyszy malownicza droga. Kolejną mniej znaną osadą turystyczną jest Wołosate znajdujące się w dolinie Wołosatki. Mimo, iż to mała miejscowość to latem jest dość tłoczna, gdyż od niej wybrać się można na Tarnicę czy Halicz.

Niezwykle wyjątkowym miejscem jest Park Gwiezdnego Nieba „Bieszczady”. Z niego można podziwiać całą panoramę Bieszczad, ukazująca jedne z piękniejszych i popularniejszych szczytów. Park w ofercie swej posiada wyjątkowe astropokazy. Do innych miejsc często odwiedzanych w Bieszczadach zalicza się Bieszczadzką Kolej Leśną, Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie, Bieszczadzką Wytwórnię Piwa Ursa Maior, Galerię Zdzisława Beksińskiego, Cerkiew Św. Michała Archanioła w Smolniku, Park Miniatur Centrum Kultury Ekumenicznej czy Wiejskie Zoo.