Wydarzenia kulturalne online w Play Kraków.

Na skutek pandemii koronawirusa na terenie naszego kraju, w zależności od danej sytuacji epidemiologicznej, obowiązuje wiele różnego rodzaju obostrzeń. W 2020 roku nie zawsze mogliśmy osobiście uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych organizowanych w Polsce. Często zdarzało się, bowiem tak, że tego typu imprezy musiały być odwoływane. Dlatego też, aby ułatwić ludziom dostęp do kultury powstała platforma Play Kraków, dzięki której możemy za pomocą sieci wziąć udział w interesujących nas wydarzeniach kulturalnych.

Miejska platforma VOD Play Kraków – co to takiego?

Na nowym serwisie Miasta Kraków odnajdziemy wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych transmitowanych na żywo oraz interesujące materiały udostępniane przez krakowskie instytucje kultury. Operatorem platformy VOD Play Kraków jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Obecnie ośrodki kultury, które zmuszone są do funkcjonowania w trybie online przenoszą do sieci spektakle, koncerty i festiwale. Dla wygody mieszkańców Krakowa wszystkie te wydarzenia od 11 września bieżącego roku dostępne są pod jednym adresem na platformie Play Kraków. Należy podkreślić, że wydarzenia online w Play Kraków to wydarzenia wartościowe i ważne dla miasta, które to dotyczą zarówno edukacji kulturalnej, jak i rozrywki. W jaki sposób możemy uzyskać dostęp do treści umieszczanych na platformie? Aby oglądać ulubione spektakle, recitale czy tez widowiska muzyczne na Play Karków wystarczy zalogować się do serwisu i wykupić dostęp do danej pozycji. Co ważne w serwisie tym odnajdziemy również wiele bezpłatnych materiałów. Z platformy VOD Play Kraków możemy korzystać zarówno z poziomu przeglądarki internetowej, jak i za pomocą aplikacji mobilnych działających na systemie operacyjnym Android lub iOS.

Wydarzenia kulturalne online w Play Kraków.

Wydarzenia online w Play Kraków – które warto zobaczyć.

Na platformie VOD Play Kraków bazującej na autorskim rozwiązaniu Insys VOD możemy zobaczyć wiele interesujących wydarzeń kulturalnych online. Na rozpoczęcie działalności użytkownicy serwisu otrzymali między innymi dostęp do 5 specjalnie wybranych filmów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego MASTERCARD OFF CAMERA, który w tym roku odbywał się online. Obecnie na platformie możemy zobaczyć np. koncert z okazji 87. rocznicy urodzin Krzysztofa Pendereckiego, czy też koncert dedykowany Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu „Życia Mała Garść”, na którym usłyszymy między innymi takich artystów jak: Kayah, Kasia Kowalska czy też Natalia Kukulska. Na Play Kraków nie brakuje również ciekawych spektakli teatralnych. Obejrzymy tu między innymi: „Powróćmy do tamtych lat” w reżyserii Janusza Szydłowskiego, „Nic” Krzysztofa Grabaczewskiego, czy też muzyczny spektakl „Kazik ja tylko żartowałem” Piotra Sieluckiego. W serwisie dostępne są także niezwykle interesujące serie takie jak: seria filmów edukacyjnych „Na wspólnej drodze Kraków i Budapeszt w średniowieczu” czy też cykl koncertów o nazwie „Gra w Klasykę”, który powstał przy współpracy Akademii Muzycznej w Krakowie i KBF. Dlatego też każdy fan kultury z całą pewnością znajdzie tu coś dla siebie.