Narzędzia do pracy zdalnej, które warto znać.

Z powodu pandemii koronawirusa wiele firm musi pracować zdalnie. Z jakich narzędzi warto korzystać w tym czasie? Oto kilka ciekawych propozycji. Warto podkreślić, że narzędzia te mogą przydać się nam nie tylko teraz, ale także wtedy, gdy wszystko wróci już do normy.

Narzędzia, które ułatwiają wykonywanie pracy zdalnej.

Narzędziem, które z całą pewnością przyda się w dzisiejszych czasach jest aplikacja Zoom.us ułatwiająca prowadzenie spotkań online. Jak powszechnie wiadomo spotkania biznesowe są bardzo ważne, jeżeli więc nie możemy spotkać się z klientem osobiście warto połączyć się z nim online i przeprowadzić rozmowę wideo. Warto zaznaczyć, że aplikacja Zoom.us umożliwia nam płynne udostępnianie ekranu i zapewnia bardzo dobrą jakość połączenia. Pamiętajmy także, że obecnie dobrze jest zadbać o rozbudowę ścieżki komunikacji online, szczególnie warto pomyśleć o kanale o nazwie Live Chat, który to jest bardzo skutecznym narzędziem do internetowej obsługi klientów. Kolejnym godnym uwagi rozwiązaniem jest Adobe Sing. Narzędzie to umożliwia nam, bowiem podpisywanie umów online za pomocą podpisu cyfrowego powiązanego z adresem e-mail. Jeżeli zależy nam na nieograniczonym dostępie do poczty e-mail warto zdecydować się na korzystanie z usługi Gmail.

Narzędzia do pracy zdalnej, które warto znać.

Z jakich jeszcze rozwiązań opłaca się skorzystać?

Do wyjątkowo pomocnych narzędzi w pracy zdalnej możemy zaliczyć również: arkusze Google, które to pozwalają na jednym i tym samym dokumencie pracować wielu pracownikom, bezpłatne konto Dropbox umożliwiające przechowywanie i wymianę dużych plików czy też niezwykle sprawne oprogramowanie do zrzutów ekranu o nazwie ShareX. Warto także skorzystać z opcji zdalnego pulpitu Chrome czy też z programu do komunikacji z pracownikami o nazwie Slack. Jeżeli zaś zależy nam na wysyłaniu paczek i listów bez potrzeby odwiedzania placówki pocztowej to bez wątpienia należy pomyśleć o założeniu konta na Sendit.pl. Ponadto w pracy zdalnej doskonale sprawdzi się również aplikacja Trello, dzięki której możemy tworzyć tablice z zadaniami oraz ich statusami.