Jaki wiek jest najlepszy na rozpoczęcie nauki języka angielskiego?

Nauka języka angielskiego jest już często wprowadzana na etapie przedszkola, co daje wiele możliwości dzieciom. Każdy rodzic chce dla swojej pociechy jak najlepiej, dlatego zdaje sobie sprawę, że trzeba zadbać o jej przyszłość i zapewnić dobry start w życie. Troska ta jest widoczna w momencie, gdy wybiera się placówki mające w spisie zajęć język angielski, dostosowany oczywiście do wieku uczniów. Angielski olszanica stawia na najlepsze metody nauki języka, wśród których znajduje się Teddy Eddie.

Jaki wiek jest najlepszy na rozpoczęcie nauki języka angielskiego?

Na czym polega metoda Teddy Eddie?

Jest to przede wszystkim licencjonowana metoda, której głównym założeniem jest łączenie nauki z zabawą. W ten sposób dzieci najlepiej przyswajają wiedzę, ponieważ nie czują się zmuszane do nauki języka angielskiego, lecz swobodnie powtarzają nowe słówka i zwroty. Wszystko wychodzi całkowicie naturalnie, w nauce komunikacji pomagają różnego rodzaju gry, aktywności, piosenki, historyjki, a także kartki tematyczne w formie obrazków. To właśnie dlatego warto postawić na angielski olszanica, efekty będą dość szybko zauważalne. Nauka języka angielskiego dzieci nie musi polegać na wpajaniu pojedynczych słówek, trzeba pozwolić najmłodszym na osłuchanie się z obcojęzycznymi zwrotami, całymi zdaniami. Wplata się je w instrukcje do gier, poleceń, dzięki czemu proces wzajemnej komunikacji przebiega bardzo sprawnie i dzieci wynoszą dużo wiedzy z tak prowadzonych zajęć. Nie brakuje na nich przede wszystkim dobrej zabawy, taka metoda sprawia, że dzieci nie odczuwają żadnej presji ze strony nauczyciela. Pełni on funkcję towarzysza ich zabaw, maluchy przyswajają kolejne zwroty, a z czasem angielski olszanica staje się podobny do ojczystego. Właśnie dlatego ważne jest zapisanie dziecka w możliwie najmłodszym wieku na zajęcia z tego języka.

W jakim wieku rozpocząć naukę języka angielskiego?

Język angielski jest obowiązkowym przedmiotem w szkołach podstawowych, przynajmniej większości. Jednak nie trzeba czekać na pierwsze zetknięcie z nim do tego czasu. Korzystnie jest zapoznawać z tym językiem dzieci w wieku przedszkolnym. Oczywiście nie na zasadzie nauczania na pamięć słówek, a następnie całych zdań. Trzeba wziąć pod uwagę, że w tym wieku większość czasu to jednak zabawa, prawdziwą sztuką jest połączenie elementów edukacyjnych z rozrywką, śmiechem, czasami nawet wygłupami. Swobodne wplatania anglojęzycznych zwrotów jest przyjmowane jako element opisywanej zabawy, zatem dzieci nawet nie zauważają, jak szybko uczą się obcego języka. Postępy mogą natomiast śledzić dumni rodzice, mają ku temu powód. Zasada jest prosta, nauka języków obcych przed małe dziecko jest najbardziej efektywna. Zapamiętuje najwięcej i posługuje się językiem angielskim w swobodnych rozmowach, z najbliższymi, czy rówieśnikami z grupy. Rozpoczynają naukę w szkole podstawowej, ta wiedza już zostaje z takimi dziećmi, dlatego dalsze etapy przebiegają o wiele sprawniej. Angielski olszanica to pewnego rodzaju inwestycja w przyszłość małego człowieka, ułatwia się jemu w ten sposób wejście w dorosłe życie, w tym zawodowe.