Szkolenia warsztatowe online - jak to wygląda?

O dużej wartości szkoleń, zarówno w kwestii podnoszenia kwalifikacji swoich pracowników, jak i w przypadku własnego rozwoju zawodowego i osobistego, nie trzeba nikogo przekonywać. Co jednak ze szkoleniami online? Jak to wygląda w praktyce i dlaczego warto z nich korzystać?

Szkolenia online to już nie przyszłość, to teraźniejszość!

Widać już jak na dłoni, że wchodzimy w zupełnie nową erę rzeczywistości, w której okoliczności polityczno-społeczno-gospodarcze, zmuszają nas do szukania rozwiązań bazujących na nowoczesnych technologiach internetowych. I to rozwiązań nie tylko w kwestii rozrywki, transakcji bankowych czy urzędowych, zakupów online albo komunikacji społecznej, ale także w takich kwestiach, jak prowadzenie biznesów czy podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych.

Szkolenia online powoli stają się nie tylko możliwością, ale już niedługo będą najpewniej najpopularniejszym, najłatwiej dostępnym, najszybszym i najwygodniejszym sposobem na zwiększanie swojej wiedzy i zdobywanie nowych umiejętności.

Jak wygląda szkolenie warsztatowe online?

Z reguły szkolenie warsztatowe online składa się z kilku części, takich jak:

  • wykład specjalisty, który przekazuje wszystkie potrzebne informacje z zakresu tematyki szkolenia,

  • omówienie konkretnych sytuacji i case study, które mają ułatwić zrozumienie poruszanych zagadnień,

  • ćwiczenia indywidualne i grupowe, które mają zweryfikować stopień zrozumienia tematu i pomóc wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce.

W zależności od rodzaju i tematyki, szkolenie warsztatowe online może trwać np. 2 dni, gdzie każdego dnia odbędzie się 7 - godzinna sesja warsztatowa, oczywiście z przerwami. Można jednak zorganizować szkolenia online z sesjami po 2-3 godziny. Takie szkolenie jednak zajmie więcej dni. Uczestnicy szkoleń online dostają zazwyczaj dostęp do materiałów w postaci elektronicznej, z których mogą korzystać w trakcie szkolenia, a także po jego ukończeniu.

Szkolenia warsztatowe online - jak to wygląda?

Szkolenia online - wymagania sprzętowe

W przypadku szkoleń organizowanych przez internet niezbędne są jednak pewne wymagania sprzętowe. Uczestnicy muszą posiadać komputer i dostęp do Internetu o prędkości, która umożliwi odbycie szkolenia, np. nie mniejszej niż 3Mb dla ściągania i 1Mb dla wysyłania. W przypadku wielu szkoleń potrzebna może być kamerka internetowa, chociaż czasami wystarczy możliwość komunikacji werbalnej np. przez słuchawki z mikrofonem.

Szkolenia są zazwyczaj prowadzone na specjalnych platformach e-learningowych, do których dostęp mamy z poziomu wyszukiwarki. Czasami trzeba jednak pobrać na komputer specjalny program do komunikacji ze szkoleniowcami.

Sampling - sprawdź, jeśli masz wątpliwości!

Jeśli nigdy wcześniej nie uczestniczyliśmy w szkoleniach warsztatowych online, możemy bezpłatnie sprawdzić, jak wyglądają one w praktyce. Umożliwia to TQMsoft firma zajmująca się szkoleniami branży produkcyjnej, obejmującymi usprawnienie szeroko pojętych procesów związanych z produkcją i jakością produkcji.

Firma organizuje samplingi, czyli darmowe próbki szkoleń warsztatowych online. Uczestnicy w trakcie samplingu mogą zapoznać się z tym, jak wyglądają szkolenia warsztatowe online TQMsoft, sprawdzić, czy sami spełniają wymagania sprzętowe i czy odpowiada im taka forma zdobywania wiedzy.

Partnerem materiału jest firma TQMsoft oferująca profesjonalne szkolenia warsztatowe online.