Bezwykopowa renowacja kanałów i jej zalety

Wydawać by się mogło, że wykonanie renowacji kanałów czy dowolnej innej instalacji podziemnej wymaga stworzenia wykopów. Okazuje się, że niekoniecznie. Dzisiaj możliwa jest bezwykopowa renowacja kanałów. Czym ona jest i dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Czym jest bezwykopowa renowacja kanałów?

Odpowiedź na pytanie, czym jest bezwykopowa renowacja kanałów, okazuje się tak naprawdę całkiem prosta. Mowa o technologii wymiany kanalizacji, a czasami również innych instalacji, bez wykonywania wykopu na całej jej długości. Niemniej jednak konieczne jest często wykonanie wykopu. Mowa tutaj o pojedynczym wykopie o niewielkiej średnicy, wykonywanym na końcu linii kanalizacyjnej. Wykonanie wykopu jest konieczne, aby można było dostać się do kanalizacji. Niemniej jednak jest to mały wykop, który nie powinien nigdy stanowić istotnego problemu.

 

Warto zauważyć, że dzisiaj bezwykopowa renowacja kanałów może przybierać różne formy. Dlatego też nie jest łatwo opisać konkretnie technologię bezwykopową, gdyż prezentuje się ona odmiennie w zależności od wybranego sposobu jej przeprowadzenia. Do najpopularniejszych technik należy niewątpliwie kraking statyczny. To tę technikę stosują najlepsze firmy na rynku.

Dlaczego bezwykopowa renowacja kanałów to dobry pomysł?

Pewnie każdy zgodzi się z tym, że przeprowadzanie renowacji kanałów to konieczność. Jednak czemu robić to z wykorzystaniem technologii bezwykopowej? Niewątpliwie argumentów, które można przytoczyć w tym miejscu, jest wiele.

 

Przede wszystkim technologia ta jest praktycznie bezinwazyjna. Nie powoduje ona zniszczeń, w postaci uszkodzenia drogi czy chodnika. Renowacje przeprowadzane tradycyjnymi metodami wymagają wykonywania wykopów, a więc niszczenia tego, co znajduje się nad rurami. Bez względu na to, czy jest to asfalt, czy torowisko. Straty są kosztowne, a zakres prac do wykonania bardzo szeroki. Tym samym, jeśli istnieje jakikolwiek sposób na uniknięcie tych uszkodzeń, warto mu się przyjrzeć i go wykorzystać. Ten warunek spełnia technika bezwykopowa, w tym kraking statyczny.

 

Warto mieć na uwadze, że bezwykopowa renowacja kanałów i innych rurociągów to także rozwiązanie bardzo wygodne. Nie wymaga ono bowiem zamykania żadnych ulic ani chodników. Tym samym prace renowacyjne nie zakłócają funkcjonowania w danej przestrzeni. Co więcej, proces przeprowadza się dosyć szybko. 

 

Warto w tym miejscu wspomnieć również o możliwości wykorzystania aktualnych tras rurociągów. Ze względu na wykonanie bezwykopowej operacji, nie trzeba zmieniać położenia rur. Jakby tego było mało, kraking statyczny to technologia generująca niskie koszty. Samo zastosowanie technologii gwarantuje zatem oszczędność. Ponadto, zabieg trwa krócej niż w przypadku renowacji tradycyjnymi metodami, co także przekłada się na oszczędność środków finansowych. W końcu każdy dzień pracy robotnika to koszt dla zleceniodawcy. 

 

Podsumowując przedstawione powyżej cechy bezwykopowej renowacji kanałów należy z całą stanowczością stwierdzić, że zdecydowanie jest to technika warta polecenia. Kiedy tylko jest możliwość jej wykorzystania, zdecydowanie warto się na to zdecydować.

 

 

Bezwykopowa renowacja kanałów i jej zalety