Aplikacja do skanowania – którą wybrać?

Współczesne smartfony są wielofunkcyjne. Coraz częściej zastępują inne urządzenia mobilne, sprawiając, że wszystko czego nam trzeba znajduje się pod ręką. Obecnie wiele osób wykorzystuje telefony także do skanowania dokumentów. Jest to niezwykle szybki i łatwy sposób do skanowania książek, zeszytów, umów, rachunków czy różnych formularzy. Do tej czynności niezbędna jest aplikacja do skanowania, która sprawnie wesprze nas w wykonaniu zadania skanera. Jakie aplikacje są najczęściej wybierane i z których warto skorzystać? Oto kilka przykładów aplikacji, służących do skanowania różnych pism.

Najnowsza i najbardziej popularna aplikacja do skanowania

Adobe Scan to najnowsza aplikacja do skanowania dokumentów oraz innych druków czy pism. Znajdują się w niej różne presety kolorów, dzięki którym pliki są bardziej czytelne. W telefonie zapisują się wszystkie skanowane dokumenty, dzięki czemu ma się do nich cały czas dostęp. Występuje możliwość przesłania ich na maila lub utworzenia kopii zapasowej w chmurze. W aplikacji tej następuje konwersja dokumentów na PDF. Instalacja jej jest całkowicie bezpłatna.

Dużym zainteresowaniem cieszy się także CamScanner. To znany skaner dokumentów w telefonie. Po dokonaniu skanowania dokumenty zostają eksportowane do PDF lub JPEG. Możliwy jest ich druk za pośrednictwem chmury, a także przesyłanie faksów po uiszczeniu odpowiedniej kwoty. Kompatybilna jest z Dropbox’em i Google Drive. Dla osób mniej wymagających dostępna jest darmowa wersja aplikacji, a dla potrzebujących większej ilości rozbudowanych funkcji istnieje dodatkowo płatna opcja.

Aplikacja do skanowania – którą wybrać?

Przydatne aplikacje do skanowania dokumentów

Clear Scanner to kolejna bardzo dobra aplikacja do skanowania. Zapewnia błyskawiczne przetwarzanie i obsługę chmur dla Google Drive, OneDrive i Dropbox. Możliwa jest konwersja na JPEG i PDF. Co ważne, nie zajmuje ona dużo miejsca w telefonie. Dzięki niej organizacja i edycja plików jest dużo łatwiejsza. Podobnie jak wcześniej wspomniana aplikacja dostępna jest w darmowej i płatnej wersji.

Doc Scanner to wielofunkcyjne urządzenie do skanowania. Posiada takie funkcje jak konwersja PDF, skanowanie, obsługa OCR, czyta kody QR i edytuje obrazy. Pozwala na skanowanie niemalże wszystkiego. Świetną funkcją jest to, że nawet w momencie słabego oświetlenia pozwala na skorzystanie z latarki, by skan był wyraźny. Zaliczana jest do jednych z najbardziej wydajnych aplikacji z tego obszaru.

Popularną aplikacją jest Genius Scan. Możliwe jest w niej skanowanie, konwersja i udostępnianie dokumentów. Przydaje się także w momencie konieczności poprawy zeskanowanych notatek szkolnych, umów oraz formularzy. Wygląd aplikacji jest niesłychanie przyjazny i samo korzystanie z niej jest bardzo proste. Gwarantuje wysoką jakość skanowania i edycji. Jak większość aplikacji tego typu dostępna jest wersja bezpłatna i płatna. Autorzy jej proponują także odrębną aplikację, służącą tylko i wyłącznie do faksowania. Osoby często korzystający z Genius Scan powinny rozważyć jej subskrypcję.